DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA
reklam
Google News

Bilgin Yacht Leona: Lüksün Yeni Anlamı

Son Güncelleme :

03 Ağustos 2023 - 22:21

Bilgin Yacht Leona: Lüksün Yeni Anlamı

Bilgin Yacht Leona: Lüksün Yeni Anlamı

Giriş Gemi Endüstrisi, son yıllarda giderek daha büyük ve lüks yatların tasarımı ve inşası konusunda büyük bir ilerleme kaydetti. Bu çıkışın en güzel örneklerinden biri, Türkiye merkezli Bilgin Yacht şirketi Bilgin 263 serisi altında hayata geçirmeyi yürüten Leona adlı yatıdır. 80 metrelik bu zarif yat, tasarımında özgünlük ve mükemmellikle dikkat çekiyor. Leona, misafirhanelere özel ve geniş alanlar sunmak için özel bir şekilde tasarlanmış ve hem iç hem de dış tasarımıyla göz kamaştırmaktadır.

Tasarım ve İnşa Bilgin Yacht, gemi mimarisi ve dış tasarımı için Antalya merkezli Unique Yacht Design ile işbirliği yaparak Leona’yı hayata geçirmeyi başardı. İç yaşam alanları için ise depolama H2 Yacht Design ile birlikte çalışıldı. Bu özel işbirlikleri, yatın kendine özgü ve estetik görünümleri zengin bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Özellikle dikkat çekici değişikliklerden biri, Leona’nın alan ve gitmeyen bir konfora sahip olması. Kabin genişliği azaltılarak, daha geniş konaklama alanları ve ek depolama alanları yaratılmıştır. Ana bölmede, saklama odaları ve banyoları olan iki cömert VIP kabini bulunmaktadır. Alt görevde ise üç yerine iki kabin yer almaktadır. Bu sayede sinema salonu, spor salonu ve sauna için daha fazla alan elde edilmiştir. Ayrıca, sahibin muhafazası üst yapı ile genişletilerek, sahibine ait bir gemi sahibi süiti gösterilmiştir. Ön bölmede ise sahibin dış kanalına erişim olan özel bir salon alanı da mevcuttur. Unique Yacht Design’ın yöneticisi Emrecan Özgün, yatın ön bagajını özellikle seksi ve gösterişli bulduğunu ifade ederek, “Dış hatlar açısından ön bagaj,

Teknik Özellikler Leona, teknik özellikleriyle de büyük bir etki yaratmaktadır. 80 metre uzunluğa ve 12,25 metre genişliğe sahip olan bu lüks yat, 155.000 litre yakıt kapasitesiyle uzun menzile sahiptir. 6000+ deniz mili menzili, 19 mili deniz hızıa ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca 45.000 kg su kapasitesi, uzun seyahatlerde konaklayanların rahatlığını ve konforunu garanti eder.

Konaklama ve Personel H2 Yacht Design’ın çalışma odası sayesinde Leona, iç tasarımında şıklık ve zarafeti bir araya getiriyor. 5 kabinde toplam 10 misafir ağırlayabilme kapasitesi, lüks ve konforlu bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ayrıca, 19 kişilik bir ekip, yatın özelliklerini karşılamak ve sahibine ve misafirlere mükemmel hizmet sunmak için hazır bulunmaktadır.

Sonuç Bilgin Yacht Leona, göz alıcı tasarımı, özgün iç mekanları ve yüksek performanslade lüks ve konfor arayanların hayallerini süsleyen bir yattır. Bu zarif ve modern yat, gemilerdeki teknolojik gelişmelere ve estetik anlayışa bir örnek teşkil ediyor. Leona, misafirlere unutulmaz bir seyahat deneyimi sunmak için kullanmak ve kurtulmak bir harikadır.

Boats Group